טען

הקלד לחיפוש

מובחרים תזונה ודיאטה

מהיום גם טבעוני יכול ליהנות מיוגורט!

בכל שנה יותר ויותר אנשים בעולם בוחרים לעבור לאורח חיים צמחוני או טבעוני. בין אם הם עושים זאת מסיבות של בריאות, טרנדיות, רצון למנוע פגיעה בבעלי חיים ו/או מטעמי איכות הסביבה, התוצאה היא שהביקוש למוצרים טבעוניים, שישמשו תחליף למוצרי הבשר והחלב שהתרגלנו אליהם, עולה מיום ליום.

ישראל – מעצמת הטבעונות והצמחונות

כמו שרבים מכם בוודאי כבר יודעים, אצלנו בארץ ה’טרנד’ הצמחוני / טבעוני תפס תאוצה מוגברת בשנים האחרונות, וכיום המדינה שלנו כבר ממוקמת במקום השלישי בעולם באחוז הצמחוניים והטבעוניים מבין האוכלוסייה, המהווים 9% מכלל האזרחים במדינת ישראל.

למעשה, תל אביב אפילו זכתה לאחרונה בתואר ”בירת הטבעונות”, ואוזכרה בלא מעט מגזינים בינלאומיים כעיר שנחשבת ידידותית במיוחד לטבעונים וצמחונים, עם קרוב ל-400 מסעדות ובתי קפה שמציעים תפריט טבעוני, ועוד מגוון הולך וגדל של מאכלים ותחליפים טעימים הזמינים בכל סופרמרקט.

 

“הויגורט, אשר מיוצר על בסיס של חלב צמחי ותרביות יוגורט, הוא בעל טעם חמצמץ, ומרקם חלק ועדין בדיוק כמו של יוגורט רגיל, ולכן הוא גם נחשב לאחד המוצרים האהובים על טבעוניים ברחבי העולם”

 

הבעיה עם המבחר הקיים

למרות המגוון הרחב של מסעדות, מאכלים ותחליפים טבעוניים, כמו גם ההתחשבות היחסית שקיימת אצלנו בכל הנוגע לטבעוניים וצמחוניים, עדיין מבחר המוצרים הטבעוניים מוגבל יחסית, בעיקר בכל הנוגע לתחליפים למוצרי חלב שאותם הישראלים כל כך אוהבים – כגון יוגורטים, גבינות וכו’.

מעבר לכך, מבין המוצרים שכן קיימים על המדף, רבים מכילים כימיקלים וחומרים מזיקים אחרים כגון – מייצבים, חומרי טעם וריח וחומרים משמרים, מה שמאלץ לעיתים את הטבעוניים לבחור בין הבריאות לבין האידיאולוגיה.

כמו כן, ברוב המקרים עלות המוצרים הטבעוניים יקרה בצורה מוגזמת ולא מוצדקת, וזאת, למרות שעלות היצור של תחליפים טבעוניים היא במקרים רבים נמוכה מזו של יצור מוצרי חלב רגילים.

היוגורט הטבעוני שמשנה את המשחק

כדי לספק מענה למחסור בפתרונות טבעוניים שהם גם בריאים וגם לא ירוקנו לכם את הארנק, פותח המוצר החדש – VEGURT – יוגורט טבעוני, טבעי לחלוטין, ללא שום מייצבים, חומרי טעם וריח, או חומרים משמרים!

הויגורט, אשר מיוצר על בסיס של חלב צמחי ותרביות יוגורט, הוא בעל טעם חמצמץ, ומרקם חלק ועדין בדיוק כמו של יוגורט רגיל, ולכן הוא גם נחשב לאחד המוצרים האהובים על טבעוניים ברחבי העולם.

בעוד שה-VEGURT המקורי עדיין לא הגיע למדפים בישראל, ניתן בקלות להכין אותו לבד בבית, בעזרת מכשיר ביתי להכנת יוגורט, או כל מכשיר אחר המתאים להכנת יוגורט רגיל.

מוזמנים לנסות בעצמכם עם המתכון הפשוט הבא להכנת VEGURT ביתי:

1. לוקחים ליטר של חלב צמחי רגיל (לא בטעמים וללא שום תוספות – ראו הערות בהמשך) בטמפרטורת החדר.
3. מוזגים את החלב לכלי זכוכית, מוסיפים שקית אחת של תרבית VEGURT 4 ומערבבים היטב.
5. מוזגים את התערובת לצנצנות זכוכית של מכשיר להכנת יוגורט ומפעילים ל-8-10 שעות.
6. מעבירים את הצנצנות למקרר ל-3 שעות לפחות (לצורך עצירת הליך ההתססה)

וזהו – יש לכם יוגורט טבעוני, טבעי ובריא, אותו תוכלו לתבל ולהעשיר עם פירות, אגוזים, או כל תוספת אחרת העולה על רוחכם.

שימו לב – חשוב לוודא שהחלב הצמחי שבו אתם משתמשים מכיל לפחות 30 גרם חלבון ו-70 גרם פחמימות ל-1 ליטר של חלב. אם כמות הפחמימות קטנה מ-70 גרם ניתן להשלים לכמות הפחמימות הנדרשת בעזרת הוספת עמילן או סוכר רגיל (חלבון ופחמימות מהווות “אוכל” לבקטריות בזמן פרמנטציה, ולכן הם יעלמו בסוף התהליך).

כמו כן, אין להשתמש בחלב צמחי עם תוספת מלח, נטול סוכר או שמכיל כמות חלבונים קטנה מהנדרש.

Font Resize